сряда, септември 10, 2008

Румъния победи Фарьорските острови

Румъния трудно победи Фарьорските острови с 1:0 като гост в много слаб мач, в който домакините създаваха голови положени в самия край на мача. Голът за Румъния вкара Кочиш едва в началото на второто полувреме. Хърватският съдия на мача не даде две чисти дузпи за гостите, но това не оправдава слабата безлична игра. "Спасихме се от края на света", заявиха след мача коментаторите на румънската национална телевизия. Според румънските журналисти явно се отличават скандалите, развихрили се в последните месеци в румънския футбол. Най-интересното в мача се случи, когато в 73-а минута румънски фен нахлу на терена и връчи на футболиста Кодреа плакат в подкрепа на ФК Тимишоара.
С тази победа Румъния вече има 3 точки в актива си, като следващият мач е след близо месец с Франция.