понеделник, март 24, 2008

Фенове прекъснаха мач

Фенове на Рапид прекратиха дербито със Стяуа, след като оцелиха с предмет съдията на мача по главата. Точно Рапид поведе с 1:0, когато предмет от трибуните удари по главата съдията на мача. Той прекрати за малко играта, държейки се за главата. В този момент говорителят на трибуните предобреди феновете, че само още един хвърлен предмет и мачът ще бъде прекратен, а Стяуа ще победи служебно с 0:3. Точно мачът беше възобновен, когато полетяха нови предмети и съдията прекрати мача в 73 минута. Футболистите на Рапид изляха буйно недоволството си, но в сряда федерацията ще излезне с решение по случая. Стяуа ще е само на 3 точки от лидера, ЧФР Клуж, ако получат служебна победа. Рапид обаче се отдалечават от Стяуа на 5 точки, ако това се случи. Вчера Стяуа победи предпоследния в класирането УТА Арад, след като гостите поведоха, а Стяуа успя да победи с 2:1 едва в 91 минута.