неделя, март 02, 2008

Стяуа Букурещ върна интригата в Румъния

Стяуа Букурещ върна интригата в румънското първенство побеждавайки лидерът ЧФР Клуж с 3:1. Пред 27 000 зрители, които напълниха Генча час преди мача и при невероятна атмосфера Стяуа направи чудото. ЧФР Клуж поведоха още в 4 минута с гол на бившият играч на ЦСКА Еуген Трика. Публиката не престана да подкрепя стелистите и те оспяха да изръвнят чрез автогол на вратаря на ЧФР, който дойде от Розенборг. Стяуа успяха да поведат с 2:1 през второто полувреме, след което ЧФР натиснаха домакините и на няколко пъти можеха да изравнят. Едва в 4 минутното продължение Стяуа вкара последния гол, като стадион "Генча" изригна. За по 10 хилияди евро играха за победа гостите от ЧФР Клуж. Амализ на Газета спортилор посочи, преди мача, че двата отбора са дали общо 20 милиона евро за трансфери през полусезона.
Така след този мач Стяуа се завръща в борбата за титлата.
ЧФР води с 5 точли пред Рапид и с 8 пред Стяуа. В дуела за титлата се включват и Динамо Букурещ, Рапид, Политехника Тимишоара и Унирия Урзбичени.
Ето ви класирането след този мач (Поли Тимишоара и Унирия Урзбичени са с мач по-малко).