понеделник, август 18, 2008

Стяуа изпусна Галатасарай в Истанбул

Стяуа изпусна Галатасарай, като завърши 2:2 в Истанбул пред пълен стадион. Въпреки равенството в първият мач, Стяуа остава основен фаворит за влизане в групите на Шампионска лига.
Още в 17-а минута на мача румънците водиха с 0:2. Нелеп гол за Галатасарай намали резултата и върна интригата в срещата. Турците успяха да направат и 2:2, но до там им стигнаха силите. Стяуа имаше 2 сериозни положения през втората част, но така и не успяха да вземат победата. Равенството в първич мач направи Стяуа основен фаворит в сблъсъка, тъй като на турците им трябва само победа на Генча. Ако погледнем историята Румънски отбор не е губил от турски тим в изключителен дълъг период.

Видео от мача:

В другата среща с учасдтие на румънски клуб Васлуй победи Металург с 2:0 като гост и се класира за следващия кръг на УЕФА. Единият от головете вкара българинът Станислав Генчев.
Така Румъния продължава да участва с общо 7 отбора (2 за шампионската лига).